Większość ludzi ma pewne doświadczenie z kawą zbożową. Wszyscy dobrze pamiętamy kawę inkę, zwłaszcza jesienią i zimą z ciepłym mlekiem. Głębokie smaki, wspaniałe aromaty i cechy charakterystyczne kawy inki sprawiają, że jesteśmy naprawdę gotowi wziąć ją za pewnik. Przyjrzyjmy się bliżej temu napojowi, bądźmy bardziej świadomi jego zalet i cieszmy się jego smakiem.

Jaki jest skład kawy inki?

Kawa inka (https://www.bee.pl/kawa-zbozowa-inka-orkiszowa-100-g-bio_p997974.html) zbożowa jest produkowana o wyjątkowym i zdrowym składzie. Najczęściej produkuje się go z różnych rodzajów ziaren, a więc z jęczmienia, żyta, pszenicy orkiszowej lub po prostu pszenicy prażonej. Częstymi dodatkami są cykoria i buraki cukrowe. Napój ten jest tak samo pyszny jak kawa naturalna i ma imponujący tradycyjny smak i niesamowite właściwości. Należy zauważyć, że od momentu pojawienia się napoju w Polsce w XVIII wieku, produkcja i skład Inków nie zmieniły się znacząco.

Jakie są składniki kawy inka?

Ponieważ kawa inka jest wykonana z różnych rodzajów ziaren, można w nich znaleźć cenne składniki odżywcze. Są to głównie:

  • błonnik,
  • węglowodany,
  • białko,
  • wiele witamin.

Warto zauważyć, że sama kawa inka nie zawiera tłuszczu. Ponadto, pijąc ją, dostarczamy do organizmu witaminy i sole mineralne wymienione powyżej. Po pierwsze, są to magnez, inulina lub polifenole.

Jakie są własności kawy inki?

Wspomniany już skład kawy inki ma pozytywny wpływ na cały organizm. Dużo zawdzięczamy temu zdrowemu i bezpiecznemu napojowi. Po pierwsze, picie takiej kawy regularnie obniża poziom glukozy i niezdrowego cholesterolu w organizmie. Błonnik pokarmowy skutecznie pomaga w usuwaniu płytki nazębnej z organizmu i poprawia perystaltykę jelit. Oprócz kamieni nerkowych i wolnych rodników warto wspomnieć o skutecznej ochronie przed niektórymi rodzajami nowotworów. Obecność witamin z grupy B wspomaga funkcjonowanie całego układu nerwowego i poprawia układ odpornościowy. Właściwości kawy inki nie kończą się na wymienionych. Może ona wzmocnić włosy i paznokcie. Zaleca się picie tego napoju jeszcze bardziej w sytuacjach stresowych, ponieważ ma on korzystny wpływ na nerwy.

Jaka jest charakterystyka kawy inki?

Inne cenne właściwości związane są z jego wpływem na kości i zęby. To właśnie dzięki składnikom kawy inki można z łatwością cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami oraz mocnymi kośćmi. Warto również zauważyć, że kawa zbożowa inka jest doskonałym przeciwutleniaczem. Dzięki temu człowiek może nadać ciału młodość i opóźnić starzenie się.